اپتیس چیست؟

اپتیس یک ابزار منعطف برای ارزیابی زبان انگلیسی‌است که به وسیله‌ بریتیش کانسیل طراحی شده است تا پاسخگوی نیازهای گوناگون اشخاص و سازمان‌ها در نقاط مختلف جهان باشد.

اپتیس یک محصول واحد تجاری-به-واحد تجاری (business-to-business) است که برای کمک به سازمان‌ها و مؤسساتی که می‌خواهند با توجه به استانداردهای زبان انگلیسی کارکنان یا دانشجویان خود را انتخاب کنند طراحی شده است.

اپتیس یک آزمون زبان انگلیسی‌ برای بزرگسالان (بالای ۱۶ سال) است که سطوح آموزشی A1 تا C (طبق استاندارد سنجش زبان در اروپا CEFR) را مورد سنجش قرار می دهد. اپتیس میتواند برای سنجش قابلیت‌های گفتاری، شنیداری، خوانشی و نوشتاری شرکت‌کننده‌ها استفاده شود. 

از آنجایی که این آزمون توسط کارشناسان و بر پایه جدیدترین تحقیقات طراحی شده است، اپتیس یکی از بهترین روش‌ها برای سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی است. پس، اگر هدف از آزمون شما استخدام، توسعه‌ نیروی کار، ارزیابی دانش‌آموزان یا آموزش و پرورش است، اپتیس همان ابزار پیشرفته سنجش زبان انگلیسی‌است که به آن نیاز دارید.

اپتیس چه چیزی را می سنجد؟

اپتیس منعطف و قابل دسترس است و به شما این قابلیت را می‌دهد که با سرعت زیاد و هزینه کم، آزمون‌هایی در مقیاس بزرگ ترتیب دهید. شما می‌توانید با ترکیب مواد اصلی آزمون (دانش عمومی زبان و لغات) با مهارت‌های مد نظر خود، آزمونی منطبق با خواسته‌هایتان طراحی کنید. این آزمون هدفمند منجر به نتایجی مفید و کاربردی می‌شود که می‌تواند شما را در بهبود بخشیدن به فرآیند استخدام و همچنین پرورش نیروی کار کمک کند و کسب و کار شما را به سمت بهره‌وری و تأثیرگزاری بیشتر در آینده هدایت کند.

چرا اپتیس را انتخاب کنید؟

اپتیس به وسیله بریتیش کانسیل طراحی و پیاده‌سازی شده است، سازمانی با بیش از هفتاد سال تجربه در سنجش زبان انگلیسی. بریتیش کانسیل یکی از پیشروان آزمون زبان انگلیسی در سطح جهان است، پس می‌توانید مطمئن باشید که انتخاب اپتیس یک تصمیم درست در راستای رفع نیازهای شما در زمینه‌ توسعه زبان انگلیسی‌است.

محتوای اپتیس می‌تواند با توجه به یک حوزه‌ مشخص مانند تدریس، سفر و گردشگری تنظیم شود. همچنین شما میتوانید آزمونی بر اساس زمینه‌های فرهنگی مشخص و انواع مختلف زبان انگلیسی سفارش دهید. 

آزمون انتخابی شما می‌تواند الکترونیکی، کتبی یا تلفنی باشد و همینطور می‌توانید زمان و مکان و نحوه آزمون را به خواست خود انتخاب کنید و اطمینان داشته باشید که نتایج مورد نظر خود را در کمتر از ۲۴ ساعت دریافت می‌کنید.

شرکتها، موسسات دولتی و آموزشی در نقاط مختلف جهان از اپتیس برای کاربردهای زیر استفاده می‌کنند:

  • محک‌زدن دانشجویان و کارمندان
  • تست زبان برای مشخص کردن نقاط ضعف و برنامه‌ریزی آموزشی برای تقویت آن‌ها
  • انتخاب کارکنان مناسب در زمان مصاحبه
  • انتخاب دانش‌آموزان برای شناسایی آن‌هایی که برای آزمون‌های دیگر آماده‌اند
  • انتخاب سطح شایستگی کارکنان شاغل در سازمان برای اعطای ترفیع 
  • ابزار محک برای شناخت نقاط ضعف و قدرت کسانی که به دنبال کار هستند
  • ارزیابی پروژه‌های توسعه‌ای زبان

نحوه نمره دهی در اپتیس

بخشهای شنیداری و خوانشی به صورت خودکار به وسیله‌ سیستم آن‌لاین نمره‌‌دهی می‌شوند و یک ممتحن به مواد آزمونی گفتاری و نوشتاری نمره می‌دهد. یک داوطلب آزمون اپتیس نمره‌ای بین ۰ تا ۵۰ برای مواد درسی دستور زبان و دانش لغات دریافت می‌کند و نمره ای بین ۰ تا ۵۰ و یک سطح CEFR از A1 تا C برای مواد دیگر آزمون. این امتیازها، در کنار یکدیگر، پرونده ای از سطح مهارت داوطلب تولید می‌کنند. برای اینکه بدانید این پرونده چگونه خواهد بود می‌توانید یک نمونه جواب آزمون اپتیس را ببینید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید: IranProjects@britishcouncil.org

موضوعات مربوط

موضوعات مرتبط