©

مت رایت

در راستای پروژه‌ی شورای فرهنگی بریتانیا تحت عنوان «همکاری محققان جوان»، دانشگاه یونیورسیتی کالج لندن (یو سی ال) با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران درصدد برگزاری کارگاهی برای شرکت‌کنندگان ایرانی و بریتانیایی می‌باشد. این کارگاه در تاریخ ۲۰ تا ۲۳ فوریه ۲۰۱۶ برابر با ۱ تا ۴ اسفند ۱۳۹۴ در دانشگاه علوم پزشکی تهران در جزیره‌ی کیش با حضور و همکاری محققین برجسته‌ی ایران و بریتانیا برگزار خواهد شد.

دست‌اندرکاران این کارگاه در صدد دعوت از ۳۰ پژوهشگر جوان از ایران و بریتانیا (شرایط شرکت کنندگان در ادامه ذکر شده است) جهت تبادل دانش و تجربیات عملی در حوزه‌ی بهداشت و سلامت جهانی می باشند. محورهای فرعی این کارگاه شامل سیاست‌گذاری‌های سلامت عمومی برای توسعه‌ی پایدار و پوشش همگانی سلامت می‌باشد.

هدف از این کارگاه ایجاد بستری مناسب برای تبادل نظر دو سویه و زمینه‌سازی برای همکاری‌های آینده است. علاوه بر جلسات تخصصی در مبحث اصلی کارگاه (اهداف توسعه‌ی پایدار در بهداشت و سلامت جهانی)  شرکت‌کنندگان این فرصت را خواهند داشت که در جلساتی با موضوع روند پرروژه‌های پژوهشی شرکت نمایند.. این جلسات شامل مباحث متعددی از جمله: نحوه‌ی جستجو و درخواست دادن برای کمک‌هزینه‌های پژوهشی، روش‌های پژوهشی بینارشته‌ای، نظم‌بخشی پژوهش، همکاری با سیاست‌گذاران و اجتماعات و انتشار پژوهش می باشد.

در این راستا، کمیته‌ی برگزارکننده‌ی این کارگاه از پژوهشگرانِ علاقمندی که در مراکز آموزش عالی و نهادهای پژوهشی در بریتانیا و ایران شاغل هستند، دعوت می‌نماید تا درخواست خود را برای شرکت در این کارگاه تا تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۵ برابر با ۱۰ آذرماه ۱۳۹۴ به پست الکترونیک education.iran@britishcouncil.org ارسال نمایند. 

مستدعیست همراه با درخواست، این مدارک را نیزضمیمه نماییدد: ۱) متنی  مبتنی  بر علایق پژوهشی/تخصصی با اشاره به هرگونه فعالیت مشترک بین‌المللی فعلی یا آینده (حداکثر ۷۵۰ کلمه)؛ ۲) رزومه‌ی به‌روز شده؛ و ۳) نامه از رئیس گروه آموزشی (یا استاد راهنمای فعلی) و سرپرست پروژه‌ پژوهشی آینده که توضیح داده باشد چگونه  موضوع این کارگاه به پژوهشِ جاری و آینده‌ی متقاضی و گروه مرتبط است. همچنین در نامه به تاریخ دریافت دکترای متقاضی نیز اشاره شده باشد.

موارد ذیل نیز برای متقاضیان لازم می‌باشد: 

• برخوردار از مدرک دکترا (به تاریخ بعد از ژانویه ۲۰۰۵)

• دارای جایگاه دانشگاهی (آموزشی و پژوهشی) در بریتانیا یا ایران؛ آغاز به کار دانشگاهی نباید بیش از ده سال باشد (با احتساب معافیت‌های شغلی) 

• فعالیت مرتبط با محورهای کارگاه، به گونه‌ای که انتشارات  متقاضی و مدرکِ دریافتیِ همسو با محورهای آن باشد؛ 

• و مهارت در زبان انگلیسی در سطح نمره‌ی ۶ آزمون آیلتس برای متقاضیان ایرانی (ارائه‌ی مدرک آزمون آیلتس ضروری نمی‌باشد)

 

مدارک ارسالی توسط کمیته‌ی برگزارکنندگان کارگاه بررسی شده و منتخبین نهایی بعد از انجام مصاحبه‌ی غیر حضوری تا تاریخ ۱۵ دسامبر برابر با ۲۴ آذرماه ۱۳۹۴ اعلام خواهند شد.  

لازم به ذکر است که هزینه‌های مرتبط با ویزا، بلیط رفت و برگشت (کلاس اکونومی) و هزینه‌های مرتبط با اقامت شرکت‌کنندگان به عهده‌ی برگذار کنندکان کارگاه خواهد بود. هزینه‌ی بیمه‌ی مسافرتی بر عهده شرکت‌کنندگان خواهد بود. در صورت وجود هر گونه پرسش در این مورد با آدرس الکترونیکی education.iran@britishcouncil.org شورای فرهنگی بریتانیا تماس بگیرید.

لازم به ذکر است شرکت‌کنندگان غیرایرانی برای ورود به جزیره‌ی کیش نیازی به دریافت ویزای ایران ندارند و می‌توانند تا سقف ۱۴ روز بدون ویزا در جزیره‌ی کیش اقامت داشته‌باشند.