توجه: فرصت اقدام برای این فراخوان به پایان رسیده است

در راستای پروژه‌ی شورای فرهنگی بریتانیا تحت عنوان «همکاری محققان جوان»، دانشگاه امپریال کالج لندن درصدد برگزاری کارگاهی با موضوع «مدیریت منابع آب» می‌باشد.این کارگاه در تاریخ ۲۴ تا ۲۸ ژانویه ۲۰۱۶ برابر با ۴ تا ۸ بهمن ۱۳۹۴ در مرکز سیاست گذاری‌های زیست محیطی وابسته به امپریال کالج لندن با حضور و همکاری محققین برجسته‌ی ایران و بریتانیا برگزار خواهد شد

دست‌اندرکاران این کارگاه در صدد دعوت از تعدادی محدود از پژوهشگران جوان در این حوزه  از ایران و بریتانیا (شرایط شرکت کنندگان در ادامه ذکر شده است) جهت تبادل دانش و تجربیات عملی و در حوزه‌ی مدیریت منابع آب می باشند. محورهای فرعی این کارگاه شامل هیدرولوژی، پدیده‌های حاد، کشاورزی و امنیت غذایی، تغییرات آب و هوایی و مدیریت/سیاست‌گذاریِ آب می‌باشد. از دیگر برنامه‌های  این کارگاه بازدید از یکی از مراکز پژوهشی مرتبط و همچنین آشنایی با تعدادی از موسسات بین‌المللی و نحوه‌ی  همکاری با آنها در تامین اعتبارات پژوهشی خواهد بود.  

در این راستا، کمیته‌ی برگزارکننده‌ی این کارگاه از پژوهشگرانِ علاقمندی که در مراکز آموزش عالی و نهادهای پژوهشی در بریتانیا و ایران شاغل هستند، دعوت می‌نماید تا درخواست خود را برای شرکت در این کارگاه تا تاریخ ۱۵ اُکتبر ۲۰۱۵ برابر با ۲۳ مهرماه ۱۳۹۴ به پست الکترونیکی education.iran@britishcouncil.org ارسال نمایند. 

مستدعیست همراه با درخواست، این مدارک نیز به پیوست باشد: ۱) متنی  مبتنی  بر علایق پژوهشی/تخصصِی و پروژه‌های پژوهشی فعلی و آینده (حداکثر ۷۵۰ کلمه)؛ ۲) رزومه‌ی به‌روز شده؛ و ۳) نامه از رئیس گروه آموزشی  که توضیح داده باشد، چگونه  موضوع این کارگاه به پژوهشِ جاری و آینده‌ی متقاضی و گروه مرتبط  است. همچنین در نامه به تاریخ دریافت دکترای متقاضی نیز اشاره شده باشد.

موارد ذیل نیز برای متقاضیان لازم می‌باشد: 

• برخوردار از مدرک دکترا (به تاریخ بعد از ژانویه ۲۰۰۵)

• دارای جایگاه دانشگاهی (آموزشی و پژوهشی) در بریتانیا یا ایران، آغاز به کار دانشگاهی نباید بیش از ده سال باشد (با احتساب معافیت‌های شغلی) 

• فعالیت مرتبط با محورهای کارگاه، به گونه‌ای که انتشارات  متقاضی و مدرکِ دریافتیِ همسو با محورهای آن باشد؛ 

• و مهارت در زبان انگلیسی در سطح نمره‌ی ۶ آزمون آیلتس برای متقاضیان ایرانی (ارائه‌ی مدرک آزمون آیلتس ضروری نمی‌باشد)

 

مدارک ارسالی توسط کمیته‌ی برگزارکنندگان کارگاه بررسی شده و منتخبین نهایی بعد از انجام مصاحبه‌ی غیر حضوری تا تاریخ ۳۰ اُکتبر برابر با ۸ آبان ماه اعلام خواهند شد.  

لازم به ذکر است که هزینه‌های مرتبط با ویزا، بلیط رفت و برگشت (کلاس اکونومی) و هزینه‌های مرتبط با اقامت شرکت‌کنندگان به عهده‌ی برگذار کنندکان کارگاه خواهد بود. در صورت وجود هر گونه پرسش در این مورد با آدرس الکترونیکی education.iran@britishcouncil.org  شورای فرهنگی بریتانیا تماس بگیرید.