©

Mat Wright

هر طرح درس روندی از فعالیت‌ها را برای اجرا در کلاس درس مشخص می‌کند و دستورالعمل‌ها، برگه‌ها و صورت مسئله‌هایی را برای دانلود در اختیار شما می‌گذارد. از طریق لینک‌های پایین آخرین طرح درس‌های ما را دنبال کنید:

روز ماندلا

۱۸ جولای روز بزرگداشت نلسون ماندلاست. این طرح درس که مهارت‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و برای دانش‌آموزان ۱۳ تا ۱۶ سال مناسب است نگاهی دارد به زندگی نلسون ماندلا و برخی موضوعات مربوط به آفریقای جنوبی در دوران آپارتاید.

کتاب انگلیسی تعطیلات من

این طرح درس ویژه مربیان دوره ابتدایی نگاهی دارد به روش‌های خلاق تولید پیک‌های آموزشی زبان انگلیسی برای تعطیلات تابستانی.  

جشنواره‌ها

این طرح درس برای مربیان نوجوانان در سطح ب۱ به موضوع جشنواره‌ها می‌پردازد. دانش‌آموزان درباره جشنواره‌های مختلف مطالعه می‌کنند و یک جشنواره هیجان انگیز جدید هم راه می‌اندازند.

روز جهانی کتاب

این طرح درس با دربرگرفتن مهارت‌های مختلف برای زبان‌آموزان کم سن با سطح زبان آ۲ به بالا در نظر گرفته شده و آنها را با روز جهانی کتاب آشنا می‌کند.

دیکته طراحی

این طرح درس برای جوانان و نوجوانانی با سطح زبان آ۲ تا ب۲ طراحی شده و موضوع آن استفاده از حروف اضافه مکان برای تعریف کردن و طراحی کردن یک تصویر است.

اشعار عاشقانه

این طرح درس برای جوانان و نوجوانانی با سطح زبان آ۲ تا ب۲ طراحی شده. دانش‌آموزان در فعالیت‌های گروهی نوشتن خلاق را تمرین می‌کنند.

نقد فیلم

این طرح درس ویژه جوانان و نوجوانان با سطح زبان آ۲ تا ب۲ درباره بحث کردن درباره فیلم‌ها و نوشتن نقد فیلم است.

آزمون رخدادهای جهانی ۲۰۱۴

این طرح درس برای جوانان و نوجوانانی با سطح زبان آ۲ به بالاست و به اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۴ در جهان رخ داده‌است می‌پردازد.

اسمت چیه؟

این طرح درس برای جوانان و نوجوانانی‌ست با سطح زبان آ۲ تا ب۲ و موضوع آن تقویت توانایی‌های شنیداری با تمرکز بر اسم‌هاست.

حقایق میان‌وعده‌ای - حفظ لغات

در این مجموعه تمرین جذاب، که از چهار متن در مورد «فرهنگ میان‌وعده» استفاده می‌کنند، دانش‌آموزان در مورد روش‌های مختلف حفظ لغات بحث می‌کنند. آنها می‌آموزند که چطور الگوهای ساخت لغات را تشخیص دهند و معانی کلمات جدید را بر اساس پسوندها و این الگوهای ساختاری حدس‌بزنند. در صورتی که دسترسی به اینترنت دارید، دانش‌آموزانتان می‌توانند از وبسایت آموزش انگلیسی برای نوجوانان بریتیش کانسیل نیز استفاده‌کنند.

توانایی‌های لغت‌نامه‌ای برای دانش‌آموزان ابتدایی

در این طرح درس مفرح و جذاب برای دانش‌آموزان بالای هشت سال،  آزمونی برای کمک به زبان‌آموزان در تقویت توانایی‌های خوانشی و استفاده از لغت‌نامه و نیز تمرین‌های لذت بخشی برای تقویت کار گروهی ارائه‌شده‌است.

توانایی‌های لغت‌نامه‌ای برای دانش‌آموزان دوره متوسطه

 در این طرح درس مفرح و جذاب برای دانش‌آموزان نوجوان، آزمونی برای کمک به زبان‌آموزان در تقویت توانایی‌های خوانشی و استفاده از لغت‌نامه ارائه‌شده‌است. به علاوه تمرین‌های لذت بخشی نیز برای تقویت کار گروهی و استقلال فردی زبان‌آموزان ارائه شده‌است.

ژوئن ۲۰۱۴: فوتبال و انگیزه

طرح درس ماه ژوئن هم‌زمان با جام جهانی فوتبال در برزیل با استفاده از تمرین‌های وبسایت مهارت‌های برتر انگلیسی روی موضوع «انگیزه» تمرکز دارد. انگیزه بخش مهمی از یادگیری مهارت‌ها را شکل می‌دهد و این طرح درس هم‌زمان به ترکیبی از دیدگاه‌های سنتی در مورد ایجاد انگیزه و نقش نیروی شخصی در انگیزه می‌نگرد.

می ۲۰۱۴: فضا: خورشید، ماه، ستاره‌ها و سیارات

این طرح درس بر پایه‌ مجموعه‌ای از منابع آنلاین و قابل دانلود از وب سایت آموزش انگلیسی به کودکان شکل‌گرفته‌است.  در این درس کودکان با موضوع فضا بازی‌های واژگانی می‌کنند، آوازهایی درباره سفر به خورشید می‌خوانند، داستانی درباره سفر به یک سیاره خیالی می‌خوانند، داستان خود را بر روی یک ساختار مشخص طرح ریزی می‌کنند و می‌نویسند.

می ۲۰۱۴: موزه‌های عجیب

این طرح درس با تمرکز بر تمرینات کلمه‌سازی دانش‌آموزان را برای بخش سوم مهارت‌های استفاده از زبان انگلیسی(Use of English) در آزمون FCE آماده می‌کند. از طریق مجموعه‌ای از فعالیت‌ها دانش‌آموزان با خانواده‌های واژگانی گسترده‌تری آشنا می‌شوند و در آزمون موفقتر عمل می‌کنند.

آپریل ۲۰۱۴: پردازش و نوشتن داستان

این طرح درس با تمرکز بر تمرین‌های نوشتاری وب‌سایت آموزش انگلیسی برای نوجوانان به دانش‌آموزان در پردازش و نوشتن داستان کمک می‌کند.

مارچ ۲۰۱۴: ساعت زمین

«ساعت زمین» رخدادی سالانه‌ است که توسط بنیاد جهانی طبیعت برگزار می‌شود و طرح درس این ماه ما روی این رخداد تمرکز می‌کند. دانش‌آموزان ویدئویی درباره «ساعت زمین» تماشا می‌کنند، در مورد این رخداد مطالعه می‌کنند و درباره‌ مسائل مرتبط با آن گفتگو می‌کنند. دانش‌آموزان به عنوان فعالیت فوق برنامه به آهنگی در مورد این رخداد نیز گوش می‌کنند.

فوریه ۲۰۱۴: امنیت در دنیای مجازی

یازدهم فوریه روز جهانی «اینترنت ایمن» است. جهت آگاه‌سازی درباره این مسئله، طرح درس این ماه ما به موضوع امنیت در دنیای مجازی و دانش‌آموزان کم سن‌ می‌پردازد. در این طرح درس دانش‌آموزان در مورد نحوه استفاده‌ خود از اینترنت گفتگو می‌کنند، ویدئویی درباره امنیت در دنیای مجازی تماشا می‌کنند و در مورد چگونگی ایمن بودن در اینترنت مطالعه می‌کنند. سپس یک فعالیت گفتاری در مورد ویدئو و متن پیشین انجام می‌دهند و در پایان یک روزنامه دیواری در مورد توصیه‌های خود برای حفظ امنیت در فضای مجازی درست می‌کنند.

موضوعات مرتبط