پیوندهای فرهنگی میان ایران و بریتانیا ریشه‌ای عمیق و غنی دارند. با تکیه بر این پیوندهای مستحکم و نیز همکاری‌های نوین «جشنواره‌ فرهنگی ایران بریتانیا» که توسط شورای فرهنگی بریتانیا (بریتیش کانسیل) برگزار می‌شود کوششی‌ست در جهت تقویت فضا برای تبادل فرهنگی گسترده و ایجاد درک مشترک و افزایش حس اعتماد میان دو کشور.   

این جشنواره فرهنگ پویا و غنی جمهوری اسلامی ایران امروز و نیز پیوندهای آن با بریتانیا در زمینه‌های هنر، آموزش و زبان‌ها را به نمایش می‌گذارد و با برگزاری جشن نوروز به اوج خود می‌رسد. این جشنواره با برگزاری نمایشگاه‌ها‌، اجراها، جلسات گفتگو، کارگاه‌ها و سمینارهایی در سراسر بریتانیا به کاوش در میراث فرهنگی ایران و خلاقیت‌های پر جنب و جوش معاصر این کشور می‌پردازد و تجربه‌‌‌ای از ایران را در اختیار ساکنان بریتانیا می‌گذارد که به کمک آن درک جدیدی از ایران پیدا کنند.

«جشنواره‌ فرهنگی ایران بریتانیا» تعدادی از افراد و مؤسسات ممتاز را جهت مشارکت در برگزاری مجموعه‌ای از رخدادهای فرهنگی و هنری از بهمن ۱۳۹۳ تا فروردین ۱۳۹۴ گرد هم آورده‌است و از مخاطبین ایرانی و بریتانیایی نیز دعوت می‌کنیم تا به صورت آنلاین و یا با حضور در برنامه‌های ما در این جشنواره فرهنگی شرکت کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ایمیل UKIranSeason@britishcouncil.org تماس بگیرید. 

دنی وایت‌هد، رئیس بخش ایران شورای فرهنگی بریتانیا، درباره این جشنواره می‌گوید: «روابط فرهنگی از قویترین ابزار ایران و بریتانیا برای ایجاد درک بهتر و حس اعتماد دو جانبه هستند. امیدواریم جشنواره‌ فرهنگی ایران بریتانیا بتواند راهی ایجاد کند جهت ترویج هر چه بیشتر روابط فرهنگی از طریق مشارکت‌های گسترده‌تر و عمیق‌تر میان دو کشور».

با این جشنواره بیشتر آشنا شوید: