رقص-تئاتر، چند رسانه‌ای، تکیه بر متن: جزئی، رقص معاصر

تئاتر ملی اسکاتلند در پی خلق تئاترهایی است که مدت‌ها پس از ترک سالن در ذهن و قلب تماشاگر بمانند و در این راه با مجموعه رو به گسترشی از تئاتر پیشگان، چهره‌های پیشگام تئاتر و متفکران نوآور همراهی می‌کند. از آنجایی که تئاتر ملی سالن اختصاصی ندارد می‌تواند آزادانه به هر کجا که تماشاگران و داستان‌هایش هستند برود.

در خانه سه نفره، تئاتر ملی اسکاتلند با اجراگر و طراح رقص اهل گلاسکو، کلر کانینگهام، همکاری کرده است. سبک خلاقانه و منحصر به فرد کانینگهام همانقدر که از صدای تعلیم دیده اش در آواز کلاسیک و مهارت‌های بازیگری‌اش وام می‌گیرد از عصاهای زیر بغلش هم استفاده می‌کند. مجموعه کارهای او چه در داخل بریتانیا و چه در سطح جهانی طرفداران زیادی دارد و تحسین منتقدان را به خاطر به چالش گرفتن هوشمندانه و بازیگوشانه مسائل زیایی‌شناسی و رقص بر انگیخته است.

مطالعه عشق، وسواس، تنهایی و فریبکاری، خانه سه نفره رابه اثری غافلگیر کننده و چشم‌گیردر رقص-تئاتر بدل کرده است. این اثر توسط کاننیگهام و طراح رقص و ویدئو آرتیستِ همکار او جیل سندون تولید شده است و داستان زنی تنهاست که در خلوت خود می‌خواهد مرد کاملی بسازد و برای این کار از تنها چیزی که دارد یعنی عصاهایش استفاده می‌کند. فضای اجرا ، اجراگر را در یک دنیای فراواقعی و تخیلی قرار می‌دهد. نمایش با طنز تلخ و تصویر شخصی‌اش رابطه بیست ساله کانینگهام با عصاهایش را بررسی می‌کند، و این سوال را مطرح می‌کند که آیا امکان دارد وقتی سه نفر در یک رابطه هستند عاشق شد؟

خانه سه نفره به سفارش آنلیمیتد، برنامه ای که تولیدات فرهنگی و هنری هنرمندان ناشنوا و کم توان جسمی را در مجموعه المپیاد فرهنگی لندن در سال ۲۰۱۲ حمایت می‌کرد، تهیه شده است.

در سایت ویمئو ببینید/ دانلود کنید

موضوعات مربوط